Fiyat Alarmı

Seçtiğiniz ürünlerin fiyatı düşünce size seçtiğiniz süre boyunca e-posta göndereceğiz. Gelen e-postadaki bağlantıları tıklayarak istediğiniz zaman alarmınızı buradan kapatabilirsiniz.

elifebru.com

ElifEbru: Sanatı Üzerinizde Taşıyın

elifebru.com alışveriş sitesi

Elif Ebru Atölyesi olarak 2009 yılında “Sanatı Üzerinizde Taşıyın” sloganıyla yola çıktık. Amacımız geleneksel sanatımız olan ve UNESCO tarafından dünya kültürel mirasları listesine alınan Ebru Sanatı’ nı yaşatmak ve eski görkemine kavuşması için deneyimlerimizi ve bu zarif sanata olan hayranlığımızı gerek Türkiye’de gerek dünyada sanata ve el emeğine değer veren insanlarla paylaşmaktı. Bunu başarmak için ise oldukça uzun bir yol kat ettik ve geldiğimiz noktadan gurur duyuyoruz.

15 yıla yaklaşan deneyimimiz, Ebru Sanatı’ nı tüm dünyaya tanıtabilmek için katıldığımız fuarlar ve sanatımızı yaratırken kullandığımız geleneksel yöntemlerle ürünlerimiz Arjantin’den Japonya’ya kadar pek çok ülkede tanınır hale geldi. Kumaş ve deri üzerine uyguladığımız Ebru’yu modern tasarımlarla birleştirerek ortaya çıkarttığımız ve sürekli genişlettiğimiz koleksiyonumuzun her yaştan ve her kültürden bireyler için ortak bir beğeniye dönüştüğünü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Her bir motifin birbirinden farklı olduğu, her bir ürünün “tek” olma özelliği taşıması bu geleneksel sanatın topladığı beğeniyi her geçen gün daha da artırıyor. Gecemizi gündüzümüze katarak el emeğimizi kişiye özel tasarımlara dönüştürme yolculuğumuz 2014 yılında IRO tarafından düzenlenen yarışmada “En İyi Otantik Ürün” dalında birinciliğe layık görülmemizle taçlandı.

Geçmişin ve günümüzün beğenileri arasında bir köprü kurma görevini yerine getiren Ebru Sanatımızın yanında el emeğinin değerinin farkındalığıyla Anadolu’muzun kadın üreticilerini bir araya getirmeyi de kendi sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Kadınlarımızın emeklerini ve yaratıcılıklarını ekonomik değere dönüştürebilmeleri için destek veriyor ve ürettikleri birbirinden güzel tasarımları da sürekli büyüyen koleksiyonumuza ekliyoruz.

Değişen dünyada teknolojinin sunduğu imkanlarla tüm dünyadaki sanatseverlerle buluşabilmek için hayata geçirdiğimiz internet mağazamızı ürünlerimizi beğeninize sunmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz.

Burada olduğunuz için teşekkür ederiz!

Ürünlerimizde Neden İpek Kumaş Kullanmayı Tercih Ediyoruz?

Ürünlerimizde ipek kumaş kullanmayı tercih ediyoruz çünkü kadim sanatımız Ebru değerli bir kumaş olan ipek üzerinde kendini çok güzel gösteriyor. İpek kumaşının yazın serin kışın sıcak tutması sayesinde, ipek kumaşlardan yaptığımız eşarp sal ve fularlar çok rahat edici özelliktedirler.

IPEĞIN ÖZELLİKLERİ

Dayanıklı: İpek, aynı kalınlıktaki çelik lifi kadar dayanıklıdır.

Parlak: İpeğin, inciye benzer zarif bir parlaklığı vardır. Bu parlaklık ışığı dağıtan fibroinin birkaç katmanlı, prizma benzeri yapısından kaynaklanır.

Cildi tahriş etmez: İpeği meydana getiren aminoasitler cildi tahriş etmez. İpeğin, cildi bazı cilt hastalıklarından koruduğu söylenir. İpeğin bazı kozmetik ürünlerin hammedesi olduğuda bilinmektedir.

Nemi emer: İpek lifindeki aminoasitler ve küçük boşluklar teri emip bırakarak sizi sıcak havalarda kuru ve serin tutar.

Isıya dayanıklı: İpek kolay kolay yanmaz ve yandığında zehirli gazlar yaymaz.

Koruyucu: İpek, ültraviyole ışınlarını emerek cildi korur.

Statik elektrik üretmez: İpekte hem pozitif hem de negatif iyonlar vardır ve ipek nemi emer. Bu nedenle de, diğer kumaş türleri gibi kolay kolay statik elektrik üretmez

İPEĞİN TARİHİ

Rivayete göre M.Ö.2600’lü yıllarda hüküm süren Çin imparatoru Hoang-Ti zamanında saray bahçesinde bir tırtılın dut yaprağı yediği ve sonra koza ördüğü görülüyor. Bunun üzerine imparator, bu kurdun hayatının incelenmesini emretmiş ve bu görevi eşi She-Ling-She’ye vermiştir. Kraliçe uzun zaman yaptığı tetkikler sonunda bu kozadan ipek çekilebileceğini ve bunun da dokumacılıkta kullanılabileceğini tespit etmiştir. Bu nedenle ipekçilik tarihinde She-Ling-She bir ipek ilahesi olarak bilinmektedir. Geçmişte ipek üretimi sadece Çin’de yapılıyordu. Başka hiç kimse ipeğin nasıl üretildiğini bilmiyordu ve eğer bir Çinli ipekböceğinin sırrını açığa çıkaracak olursa vatan haini olarak idam edilebilirdi. İpek üretiminin Çin’in tekelinde olması doğal olarak ipeğin çok pahalı olmasına yol açtı. Örneğin Roma İmparatorluğu döneminde ipek, ağırlığınca altın ederdi.

Bir Cevap Yazın

Ödeme Seçenekleri
Kredi Kartı
Havale / EFT
Kapıda Ödeme
Posta Çeki
İndirimler
Kredi Kartı
% 0
Havale / EFT
% 0
Kapıda Ödeme
% 0
Posta Çeki
% 0
Peşin Fiyatına Taksit Sayıları
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
3 Taksit
Kargo Seçenekleri
Güvenlik

Mağazamız 128 bit SSL ile korunmaktadır.

Web sitemızde 3d Secure mevcuttur.

Mağazamızın ETBİS'e kaydı bulunmaktadır.

TR GO Güven Damgası Bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • elifebru.com güvenilirmi ?

  • elifebru.com iletişim

  • elifebru.com yorumlar

  • elifebru.com anlaşmalı kargo

  • elifebru.com garanti ve iade şartları

Biz Neredeyiz ?