Fiyat Alarmı

Seçtiğiniz ürünlerin fiyatı düşünce size seçtiğiniz süre boyunca e-posta göndereceğiz. Gelen e-postadaki bağlantıları tıklayarak istediğiniz zaman alarmınızı buradan kapatabilirsiniz.

amesia.com

Amesia Gıda | Üretenden Tüketene Doğal ve Kaliteli

amesia.com alışveriş sitesi

Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin, 15.07.2010-15.07.2011 tarihleri arasında uyguladığı sosyal güvenlik içerikli “Tarım Sektöründe Kayıt Dışı İstihdamın Çözümüne Yenilikçi Yaklaşımlar” adlı Avrupa Birliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitim ve faaliyetler esnasında, kırsal alanlarda çalışan üretici eşlerinin sosyal güvenlik harcamalarını karşılamakta zorlandıkları görüldü.

Proje kapsamında gerçekleştirilen peynir yapımına yönelik mesleki eğitimlerde, üreticilerimizden ürünlerinin uygun koşullarda ve doğru yöntemlerle pazarlanması yönünde gelen talepler değerlendirildi. Bölgenin ekonomik durumu, piyasa ve pazar koşulları incelenerek, üretici eşlerinin ihtiyaç duydukları ek geliri elde etmelerine katkı sağlayacak çözümler arandı. Sonuç olarak, bölgemizde artan süt üretiminin daha iyi fiyat koşullarında değerlendirilmesini sağlayarak üreticilerimizin karlılığını artırmak ve üretici ürünlerinin değer fiyatına pazarlanmasını sağlamak amacıyla, Amasya DSYB bünyesinde bir şirket kurulmasına ve üreticilerin elde ettikleri ürünler için bir marka oluşturulmasına karar verildi.

Alınan kararları uygulamak için, üyelerimiz tarafından üretilen tüm ürünlerin satışını Amesia markası ile gerçekleştirmek amacıyla, 08 Mayıs 2011 tarihinde Türk Patent Enstitüsü’ne patent başvurusu yapılarak Amesia markasının patenti ve ürünler için yasal üretim izinleri alındı. Bu sayede, başlangıçta süt ve işlenmiş süt ürünleri olmak üzere üreticilerimizin gelecekte pazarlama ihtiyacı duyacağı tüm ürünleri bir marka adı altında toplayarak pazarlama olanağı sağlandı.

Yaşanan gelişmeler sonucunda, Amasya DSYB, 14 Kasım 2011 tarihinde Amesia Gıda, Tarım, Hayvancılık, Nakliye, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Amesia, Amasya DSYB bünyesinde kurulan bir “Üretici Birliği Şirketi” ve bu şirketin markası olarak, tüm faaliyetlerini Birlik bünyesinde gerçekleştirmek üzere, çalışmalara başladı.

Amesia şirketi yoluyla, Amasya DSYB üyeleri ve ailelerinin, kendi yörelerinde ve kendi olanakları ile ürettiği doğal ürünleri doğru yöntemlerle pazara sunuldu. Böylece, kırsalda yaşayan aile bütçelerine sağlanan katkının yanında ülkemiz insanlarının kaliteli ve güvenilir yöresel lezzetlere daha kolay erişimi sağlandı.

Başlangıçta, Amasya DSYB üyelerinden toplanan sütün bir kısmından bölgedeki süt işleme şirketlerine fason üretim anlaşması yöntemiyle, kaşar peyniri, beyaz peynir, tereyağ, lor, çökelek, kaymak vb.süt ürünleri yaptırılarak satışı yapıldı.

 

Bir Cevap Yazın

Ödeme Seçenekleri
Kredi Kartı
Havale / EFT
Kapıda Ödeme
Posta Çeki
İndirimler
Kredi Kartı
% 0
Havale / EFT
% 0
Kapıda Ödeme
% 0
Posta Çeki
% 0
Peşin Fiyatına Taksit Sayıları
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
Kargo Seçenekleri
Güvenlik

Mağazamız 128 bit SSL ile korunmaktadır.

Web sitemızde 3d Secure mevcuttur.

Mağazamızın ETBİS'e kaydı bulunmaktadır.

TR GO Güven Damgası Bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • amesia.com güvenilirmi ?

  • amesia.com iletişim

  • amesia.com yorumlar

  • amesia.com anlaşmalı kargo

  • amesia.com garanti ve iade şartları

Biz Neredeyiz ?