Fiyat Alarmı

Seçtiğiniz ürünlerin fiyatı düşünce size seçtiğiniz süre boyunca e-posta göndereceğiz. Gelen e-postadaki bağlantıları tıklayarak istediğiniz zaman alarmınızı buradan kapatabilirsiniz.

imamcagdas.com

1887 yılından günümüze kadar kuşaktan kuşağa geçen Lezzet

İmamcagdas.com alışveriş sitesi

Bugün artık bir efsaneye dönüşen, Gaziantep’in en eski lezzet mekanı İmam Çağdaş’ın 1887′den günümüze uzanan asırlık lezzet.

Uzun Çarşı 49 numara. Bugün artık bir efsaneye dönüşen, Gaziantep’in en eski lezzet mekanı İmam Çağdaş’ın 1887′den günümüze uzanan asırlık öyküsünün adresi. Bu adreste, baklavanın ve kebabın en iyisi üretiliyor. Bu mekanda üretilen lezzetler, sınır ötesi anlamlar taşıyor.
Bir asrın ötesine geçen sürede mekanları da değişmemiş, titizlikleri de…
İmam Çağdaş’ın tarihi 1887 yılına uzanır. Halep’ten gelen Hacı Hüseyin Efendi (Çağdaş) kentin 34′üncü esnafı olarak Maarif’te bir dükkan açar. Daha sonra Gaziantep Kalesi’nin yerleşim alanı olarak ihtiyaca cevap vermemesi üzerine çevrede birçok han yapılır ve kentin ilk çarşısı olan Uzun Çarşı kentin merkezi olur. Hacı Hüseyin Efendi’de 1898 yılında Uzun Çarşı’ya taşınır. Hacı Hüseyin Efendi’den sonra işi devralan ve müesseseye ismini veren İmam Usta, vefat ettiği 1964 yılına kadar lezzet merkezi olma geleneğini sürdürür. İmam Usta’dan sonra da oğlu Talat Çağdaş bayrağı devralır. Bugün asırlık aile şirketini, babası İmam Usta’nın titizliği ile Talat Çağdaş ve oğlu Burhan Çağdaş birlikte yaşatıyor.
İşe yeni başlamış gibi taze bir heyecan ve lezzet üretmenin mutluluğu ile öğleye kadar önlüklerini giyip, baklavaya şerbet veriyor sonra da müşterileriyle yakından ilgileniyor, sohbet ediyorlar.
İmam Çağdaş’ın efsanevi lezzetlerini Gaziantep’e yolu düşüp de tatmayan hemen hemen yok gibidir. Kalaylı bakır çanak içindeki ayranı kaşıkla içip, kebap ve baklavanın en dayanılmaz lezzetini zihninize kazıdıktan sonra, o güne kadar bildiğiniz tüm lezzetleri yeniden gözden geçirirsiniz. Ve bu mekân sonraki zamanlarda hep aklınızda kalır, sizi hep kendine çeker.
Gaziantep’te bir fenomen haline gelen İmam Çağdaş’ın duvarında asılı olan ”Kebaplarımız koyun etindendir” levhası da bir başka farklılığı vurgulamak isteyen gurur ifadesi gibidir.
Aynı zamanda koca bir baklava imalathanesi olan bu mekandan, her gün üzerlerinde İstanbul, Ankara, İskenderun ve daha nice kentin adresleri yazılı olan üç kiloluk baklava tepsileri, otobüslerle, hala o lezzeti unutamayan müşterileri için yola çıkar. Yıllardır süregelen bir alışkanlık, ayrı bir hizmettir bu İmam Çağdaş için. Bu müşteriler arasında Cumhurbaşkanları, ünlü siyasetçiler, yabancı büyükelçiler, sanatçılar, yazarlar da vardır.
İmam Çağdaş’ın baklava lezzeti, sınır ötesine Almanya ve ABD’ye de ulaşır. Ancak dış talep, Gaziantep’ten yurt dışına sefer yapılmadığı için karşılanamaz. Küba lideri Fidel Castro bile milletvekillerinin gezisi sırasında Çağdaş’ın ürünlerinden tatma imkanı bulur.
Kültür Bakanlığı’nın isteği ile Kuveyt ve Bahreyn’de açılan fuarlara da katılır ve büyük ilgi görürler.
En eski aile şirketinin 1870 yılında kurulduğu ve bugün ancak 4. jenerasyona ulaştığı ülkemizde, İmam Çağdaş en eski 4-5 şirket arasına girerek başka bir unvanı da elinde tutuyor. İmam Çağdaş’ın varlığını bugünlere kadar sürdürebilmesinde kültüre uygun bir pazarda yer almasının şüphesiz önemli bir etkisi var. Ancak asıl sır İmam Usta’nın oğlu Talat Çağdaş’ın şu sözlerinde yatıyor olsa gerek !
“Kebap ve baklava geleneğinde kaliteden ödün vermemek işin esasıdır.
Babamın bir sözü vardı: ‘Bir insanın aklını, gözünü kandırabilirsin, ama ağzını asla’.”

Bir Cevap Yazın

Ödeme Seçenekleri
Kredi Kartı
Havale / EFT
Kapıda Ödeme
Posta Çeki
İndirimler
Kredi Kartı
% 0
Havale / EFT
% 0
Kapıda Ödeme
% 0
Posta Çeki
% 0
Peşin Fiyatına Taksit Sayıları
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
Kargo Seçenekleri
Güvenlik

Mağazamız 128 bit SSL ile korunmaktadır.

Web sitemızde 3d Secure mevcuttur.

Mağazamızın ETBİS'e kaydı bulunmaktadır.

TR GO Güven Damgası Bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • İmamcagdas.com Güvenilirmi ?

  • İmamcagdas.com İletişim

  • İmamcagdas.com Yorumlar

  • İmamcagdas.com Anlaşmalı kargo

  • İmamcagdas.com İade Ve Garanti Şartları

    Garanti Koşulları Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. İptal ve İade şartları Siparişinizi verdikten sonra 2 saat içinde 0(342) 220 70 80 - 0(342) 220 70 80 numaralı telefonu arayarak iptal edebilirsiniz. Gaziantep içi siparişleriniz hemen hazırlanıp kuryeye verildiğinden dolayı iptal işlemi yapılamamaktadır. Hava muhalefeti dolayısıyla gerçekleşen gecikmelerden firmamız sorumlu değildir, bu sebeple talep edilen iptaller kabul edilmeyecektir. Soğuk havalarda ürünlerimizde bulunan sade yağ donma yapacağından, oda sıcaklığında 15 dakika beklettikten sonra tüketmenizi tavsiye ederiz.   Kargo ile almış olduğunuz ürünü kullanmadan tahrip etmeden/bozmadan, ambalaj, bant, mühür, koruyucu gibi unsurları açılmaması şartı ile teslim tarihinden itibaren bir (1) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Kurye ile yapılan teslimatlarda iptal işlemi yapılamamaktadır. Ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz. İade işlemi sadece hava almayan ambalajlı ürünlerde mümkündür. Ambalajlı olmayan baklava ve benzeri ürünlerde iade, 27 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. Maddesi hükmü gereğince kabul edilmemektedir.   Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.   Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş ve sair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.   Kullanıcı ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür   Kullanıcının yukarıda belirtilen iade şartlarına haiz ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürünün Firma’ya ulaştığı andan itibaren 10 (on) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.   Firma, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün Kullanıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti Kullanıcı tarafından ödenecektir.

Biz Neredeyiz ?