Fiyat Alarmı

Seçtiğiniz ürünlerin fiyatı düşünce size seçtiğiniz süre boyunca e-posta göndereceğiz. Gelen e-postadaki bağlantıları tıklayarak istediğiniz zaman alarmınızı buradan kapatabilirsiniz.

ucuzkitapal.com

Ucuzkitapal.com - Türkiye'nin Kitap Mağazası

ucuzkitapal.com alışveriş sitesi

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiyi takip ederek ve kendimizi yenileyerek siz değerli müşterilerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla yollardayız.

Sizlerin değerli vakitlerinizi de düşünerek hizmetlerimize bir yenisini ekledik. Artık evinizden veya işyerinizden istediğiniz ürüne kolayca ulaşabileceksiniz.

Bize göre alış-veriş maddi nesnelerin birbiri ile değiştirilmesi değildir.

Alışveriş tanımımızdan maddiyat mefhumunu tamamen kaldırıp bizce maddi nesnelerle karşılaştırılmayacak kadar değerli üç mefhum ekledik: Samimiyet, dürüstlük ve güven…

Bu nedenle hizmetimiz süresince edineceğimiz düstur; sizlerin alın terinin karşılığını sunabilmek ve bu yönde gayret etmektir. Bu süreçte kazanacağımız ve alnımızda parlayacak olan en değerli ödül, sizlerin memnuniyetidir.

Kitap, insanın kendini bilmesini sağlar. Kitap okumayı; beşikte başlayıp mezara kadar devam bir yolculuğa benzetmek yanlış olmaz. Eğer okumak, okulla beraber bitiyorsa adı okumak değildir zaten. Doğduğumuzda hiçbir bilgiye sahip değilizdir. Hayatımız boyunca birçok bilgi biriktiririz. Bu birikimde kitapların, kitap okumanın rolü elbette çok büyüktür. Medeniyet, bizden önceki kuşakların ortaya koyduğu bilgi ve okumaların bir toplamıdır. Bizde, medeniyet yolunda bizden önce gelenlerin kitaplarını okumakla bu kervana katılabiliriz. Descartes’in ifadesiyle “En iyi kitapların okunması, geçmiş yüzyılların en büyük insanlarıyla konuşmak gibidir.” Zira hiçbir şey kitap okumanın yerini tutamaz. İnsan olmanın ilk şartı, kendini bilerek okumaktır. Çünkü insan, okuyarak kendini tanır ve hayat yolunda yelkenlerini kitaplar ile şişirir. Yolculuğunda varmak istediği hedefe en hızlı ve en kısa şekilde ulaşır.

Kitapsız hayatın; kör, sağır ve dilsiz yaşamak olduğunun altını birçok düşünür, yazar, felsefeci, matematikçi, bilim insanı çizmiştir. Montaigne, “Ben kitaplarımı değil, kitaplarım beni ortaya çıkarmıştır!” sözü ile insanın kendini gerçekleştirmesini ve benliğini kazanmasını net bir şekilde ifade etmiştir. İnsan için gerekli değerlerin görünür hale gelmesi için Kafka bakın ne der: “Bir kitap, içinizdeki donmuş değerleri parçalayarak bir balta olmalıdır.” Lord Byron’ ın vurguladığı gibi, “Bir damla mürekkep, bir milyon kişiyi düşündürebilir. İken, “Yabani uluslar dışındaki her ülke kitaplar tarafından yönetilir.” diyen Voltaire’ ı unutmamak gerektir. Aksi taktirde, “Yetişen zekâları, kitaplarla beslemeyen uluslar, yıkılmaya mahkûmdurlar.” diyen Ovidius’ un dikkati çektiği durum karşımıza gelip çatar.

Okumak, iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okumak bir arayıştır; hakikati, doğruyu, güzeli arayış… Her arayış, içinde, bulma heyecanını barındırır. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma, insanlığın; umut ve heyecan da canlılığın şartıdır. Unutmamak gerekir ki; cümleler zihnimize gerçekleri çakan çiviler gibidirler. Kitapların içindeki cümle ve kelime çivileri; hayatı bir arada tutmamız, evrenle senkronize tınıyı vermemiz, bitmeyen yaşam enerjimiz, hayatın çemberinden yara almadan selamete çıkmamız adına en değerli yardımcılarımız olurlar.

“Kitap elinizde tuttuğunuz bir rüyadır.” diyen Neil Gaiman’ a kulak vermek yerinde olur. Çünkü yeni buluşlar yapan insanların çoğu, rüyalarında kendilerine görünen bir ilham veya ipucu sayesinde sonuca ulaşırlar. Kreatif düşünmek dünyaya ve olaylara farklı gözlüklerle bakabilmekle olabilir. Her bir kitap, farklı bir gözlükle dünyaya bakmak anlamına gelir. Uyumadan önce yoğunlaşan düşünce ve konular, uykuda ve rüyalarda pekişir. Bu sırada beyin, bilinçaltımızda düşündüğümüz veya çözüm aradığımız bir konuyla, okuduğumuz kitapta hiç ilgisizmiş gibi görünen bir başka fikir veya olay arasında bir düşünce bağlantısı yakalayabilir. Dolayısıyla hemen uyku öncesi okunan bir kitaptaki bilgiler, çözüm aradığınız konularla ilgili farklı yönlerin beynimizde uyarılma olasılığını çoğaltmaktadır.
Özellikle internet çağı olan günümüzde, odaklanmak ve konsantrasyon ciddi bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. TV, internet, sosyal medya an be an çevremizde kısa, görüntülü, sesli uyaranlarla dikkatimizi dağıtmaktadır. Bu uyarıların etkisiyle oradan oraya sürüklenmek konsantrasyon ve odaklanma becerilerimizi olumsuz etkiler. Özellikle yatmadan önce 15 – 20 dakika kitap okuma alışkanlığı edinmek, gün içinde kaybetmeye meylettiğiniz odaklanma becerisini toparlar.

Yolu okumaktan geçen herkes için kitap okumanın temeli çocuklukta atılır. Kendisine kitap okunan çocukların dil gelişmesi sağlıklı olur. Kitap okuyan çocukların iletişim kapasiteleri artar. Günümüz bilgi ve iletişim toplumunda kendini iyi ifade eden kişilerin başarılı olduğunu vurgulamaya bile gerek yoktur. Yeme-içme gibi düzenli yapılan kitap okumaları, çocukların kolay öğrenme ve doğru hüküm verme kabiliyetlerinde büyük öneme sahiptir.

Öyle ki çocuklar, kitapların kazandırdığı zihin ile öğrenme, sorgulama ve karar verme süreçlerini hızlı bir şekilde atladığı gibi, muhakeme güçlerini üst sevilere taşırlar. Kitap okuma sırasında beynin aktif olarak çalıştığını, okumanın sonucu olarak çocukta dikkat, anlama ve anlamlandırma, gördüklerini fark etme gibi birçok zekâ fonksiyonunun olumlu yönde geliştiğini hatırlatmak yerinde olacaktır. “21. Yüzyılın cahilleri, okuma-yazma bilmeyenler değil; okumayanlar, öğrendikleri yanlış bilgileri değiştiremeyenler ve yeniden öğrenemeyenler olacaktır.” diyen Amerikalı ünlü yazar Alvin Toffler, özetle okuma-yazma bilmesine rağmen okumayan günümüz insanını cahil olarak vasıflandırmaktadır. Ne dersiniz, Toffler bu görüşünde haklı değil mi? Cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi araçlardan doğru olup olmadığı belli olmayan bilgilerle yetişen günümüz insanını ikaz eden Amerikalı edebiyatçı Ursula Kroeber Le Guin ise, “Eğer bir nesil, cehaletin mutluluk olduğunu sanarak yetişirse, bir sonraki nesil cehaletini bile fark edemeyecektir. Çünkü bilginin ne olduğunu bilmeyecektir.” diyerek kitap okumanın hayati önemine daha nasıl atıf yapılır, sözünü söyletmiyor mu?

Yapılan bir araştırma, çocuk kitaplarının çocuklara televizyona kıyasla %50 oranında daha fazla kelime öğrettiğini ortaya koyuyor. Diğer bir ifadeyle ne kadar okursak, o kadar biliriz. Ne kadar öğrenirsek, o kadar fazla farklı yere gideriz. Başka bir araştırma ise ekrandan okuma yapmanın, insanları %20–30 oranında yavaşlattığını gösteriyor. Yani basılı kitaplar, her zaman için bize daha fazla değer katıyor.

Ucuzkitapal Mağazası

Kitap okumanın yüzlerce faydası sıralanabilir. Çocuklardan gençlere, yediden yetmişe herkes kitabın şemsiyesi altına girebilir. Mesela çocuklar, kitapla insanları tanıyıp değerlendirirken, roman ve hikâyelerin akışı içinde insanların davranışlarını tanıyabilir. Diğer bir ifadeyle, hangi davranışa sahip insanlarla dost olunacağını ve hangi davranışlardan da uzak durulacağını sezer hâle gelirler. Hayatla alâkalı problemleri ve onların çözümlerini kitaptan okuyan çocuk, kendi hayatında benzer problemle karşılaştığında “Ben bunun çözümünü biliyorum.” deme şansı olur. Öyle ki, kitap insana hayal kurmayı; insanları, tabiatı, canlıları sevmeyi öğretir, icatlara ve teknolojiye merak uyandırır, araştırma yapmaya sevk eder. İnsana, kâinattaki yerini ve görevini bildiren kitaplar, düşündüğünü ifade edebilme yeteneği kazandırırken başarılı olmak için çalışmak gerektiği gerçeğini öğretir.

Kültür kategorisi altındaki farklı başlıklarda sayısız kitaba ve farklı yazarlara ulaşmak mümkün. Çocukların kitap okumamasından şikâyetçiysek ya da onların daha fazla kitap okumasını istiyorsak, evde kitap okumalıyız. Bir araştırma raporuna göre, ortaokul çağına kadar kitap okuyan ebeveynlerin olduğu bir evde çocuklar, gelecek hayatlarında düzenli birer kitap okuyucusu oldukları görülmüş. Ya da bugün en fazla kitap okuyan yetişkinler, %40 oranla 6–10 yaş arası sık kitap okuyan insanlardır.

Çocuklarımızın ilkokul, ortaokul ve lise hayatlarındaki sınavlar, büyük yer tutar. Okul öncesi kitaplarından İlkokul Yardımcı Kitapları, Ortaokul Yardımcı Kitapları, Lise Kitaplarına kadar seçkin kitapları “Ucuz Kitap Al” dan rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra TYT, AYT gibi alanında en etkin yayınevlerinin sınav kitaplarını temin edebilirsiniz. Sınav maratonuna en iyi şekilde hazırlanmak için Ucuz Kitap Al ayrıntılı bir şeklide tarayarak kendinize en uygun kitapları kapınıza kadar en ucuz şekilde getirtebilirsiniz.

Ucuzkitapal Mağazası İle Tüm Kitaplar Burada

Eğitim-öğrenim ve sınav maratonu ileriki yaşlarda da devam edebiliyor. Yetişkinler için de farklı sınavlara hazırlık sürecini hızlandıracak ve kolaylaştıracak kitapları da, kategori ürünleri arasında yer alıyor. “Ucuz Kitap Al” tüm kategorilerde ALES, YKS, DGS, YDS, KPSS, KPSS LİSANS, KPSS EĞİTİM, KPSS A grubu ve ÖABT alanlarında yüzlerce farklı yayınevinin seçkin örnekleri parmaklarınızın altında bulunuyor. Sadece inceleyip sipariş vermeniz elinizin altına gelmesi için yeterli oluyor.

Hayat sadece sınavlardan ibaret değil tabii ki. İnsan hayatının her karesine eşlik edecek kitaplar bulunuyor. Kültür kategorisinde alışveriş yaparken Akademik, Bilgisayar, Bilim – Mühendislik, Çocuk, Edebiyat, Eğitim, Ekonomi, Felsefe, Gezi ve Rehber, Hobi, Hukuk, İnanç – Mitolojiler, İnsan ve Toplum, İslam, Müzik, Politika, Siyaset, Psikoloji, Sağlık, Sanat, Sosyoloji, Tarih, Yabancı Dil, Yemek başlıkları altında binlerce farklı yazara ve on binlerce kitaba bir tıkla ulaşabilme imkânına sahip oluyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

Ödeme Seçenekleri
Kredi Kartı
Havale / EFT
Kapıda Ödeme
Posta Çeki
İndirimler
Kredi Kartı
% 0
Havale / EFT
% 0
Kapıda Ödeme
% 0
Posta Çeki
% 0
Peşin Fiyatına Taksit Sayıları
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
0 Taksit
Kargo Seçenekleri
Güvenlik

Mağazamız 128 bit SSL ile korunmaktadır.

Web sitemızde 3d Secure mevcuttur.

Mağazamızın ETBİS'e kaydı bulunmaktadır.

TR GO Güven Damgası Bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • ucuzkitapal.com güvenilirmi ?

  • ucuzkitapal.com iletişim

  • ucuzkitapal.com yorumlar

  • ucuzkitapal.com anlaşmalı kargo

  • ucuzkitapal.com garanti ve iade şartları

Biz Neredeyiz ?